CTS Electronic Components 520T15HT19M2000
520T15HT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15HT19M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T15HT19M2000.pdf
Availability of 520T15HT19M2000
QUANTITY
520T15HT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15HT19M2000
Internal Part NumberEIS-520T15HT19M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15HT19M2000
Related Links520T15H, 520T15HT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15HT19M2000 Details Description
Related parts for 520T15HT19M2000
Connector Header 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH PIANO DIP 2POS SMD LONG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W SMB datasheet.pdf
RES 549 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 400-512MHZ SFJ CONN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE SKT datasheet.pdf