CTS Electronic Components 520T15HT19M2000
520T15HT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15HT19M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T15HT19M2000.pdf
Availability of 520T15HT19M2000
QUANTITY
520T15HT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15HT19M2000
Internal Part NumberEIS-520T15HT19M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15HT19M2000
Related Links520T15H, 520T15HT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15HT19M2000 Details Description
Related parts for 520T15HT19M2000
OUTPUT MODULE AC STANDARD 5VDC datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf