CTS Electronic Components 520T15IT13M0000
520T15IT13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15IT13M0000
Brief Description
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520T15IT13M0000.pdf
Availability of 520T15IT13M0000
QUANTITY
520T15IT13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15IT13M0000
Internal Part NumberEIS-520T15IT13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15IT13M0000
Related Links520T15I, 520T15IT13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15IT13M0000 Details Description
Related parts for 520T15IT13M0000
RES SMD 43K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8WSON datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 220K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TRIM 1-42PF 1KV SURF MOUNT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 25W datasheet.pdf