CTS Electronic Components 520T15IT19M2000
520T15IT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15IT19M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T15IT19M2000.pdf
Availability of 520T15IT19M2000
QUANTITY
520T15IT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15IT19M2000
Internal Part NumberEIS-520T15IT19M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15IT19M2000
Related Links520T15I, 520T15IT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15IT19M2000 Details Description
Related parts for 520T15IT19M2000
IC MPU/RESET CIRC 1.67V SC70-4 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RESONATOR CER 9MHZ SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 500MA 1.65 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FLEX 1 SPARE ACTUATOR datasheet.pdf
CONN AFI PLUG STR 50 OHM SMD datasheet.pdf