CTS Electronic Components 520T15IT19M2000
520T15IT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520T15IT19M2000
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T15IT19M2000.pdf
Availability of 520T15IT19M2000
QUANTITY
520T15IT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T15IT19M2000
Internal Part NumberEIS-520T15IT19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T15IT19M2000
Related Links520T15I, 520T15IT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T15IT19M2000 Details Description
Related parts for 520T15IT19M2000
IDC CABLE - MPK20K/MC20G/MPK20K datasheet.pdf
TAPE VINYL .38"X25' BLACK/WHITE datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 LP 16NSOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MINI-DIN 5P FML SHLD W/ FERRITE datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 1A datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
4P 6C 3W LEFT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
1.25MM VERT HDR 3CKT SINGLE ROW datasheet.pdf