CTS Electronic Components 520T20DA26M0000
520T20DA26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520T20DA26M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520T20DA26M0000.pdf
Availability of 520T20DA26M0000
QUANTITY
520T20DA26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T20DA26M0000
Internal Part NumberEIS-520T20DA26M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T20DA26M0000
Related Links520T20D, 520T20DA26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T20DA26M0000 Details Description
Related parts for 520T20DA26M0000
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A SO-8FL datasheet.pdf
TAPE WATER CONTACT INDICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.3A 199 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH REED 200VDC 10W AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 9 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN M8 datasheet.pdf