CTS Electronic Components 520T25IA16M3690
520T25IA16M3690 picture photo
Mfg. Part Number
520T25IA16M3690
Brief Description
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T25IA16M3690.pdf
Availability of 520T25IA16M3690
QUANTITY
520T25IA16M3690 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T25IA16M3690
Internal Part NumberEIS-520T25IA16M3690
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.369MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T25IA16M3690
Related Links520T25I, 520T25IA16M3690 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T25IA16M3690 Details Description
Related parts for 520T25IA16M3690
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR ADS1282 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 6C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf