Switchcraft Inc. 5280-6PG-330
5280-6PG-330 picture photo
Mfg. Part Number
5280-6PG-330
Brief Description
CONN RCPT 6POS INLINE PIN
Datasheet Download
5280-6PG-330.pdf
Availability of 5280-6PG-330
QUANTITY
5280-6PG-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5280-6PG-330
Internal Part NumberEIS-5280-6PG-330
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions6
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5280-6PG-330
Related Links5280-6, 5280-6PG-330 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5280-6PG-330 Details Description
Related parts for 5280-6PG-330
SURGE SUPP THYRISTOR 240V TO-92 datasheet.pdf
SCR NON-SENS 800V 70A TO-218X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V OUT 8.4A 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN GUIDE PLATE datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS TO MALE 5POS datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf