CNC Tech 530-26-04-WH-0100F
530-26-04-WH-0100F picture photo
Mfg. Part Number
530-26-04-WH-0100F
Brief Description
CABLE MOD FLAT 4COND REEL 100'
Datasheet Download
530-26-04-WH-0100F.pdf
Availability of 530-26-04-WH-0100F
QUANTITY
530-26-04-WH-0100F Order Process
Ship out your order
Specifications of 530-26-04-WH-0100F
Internal Part NumberEIS-530-26-04-WH-0100F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Cable TypeStraight
Number of Conductors4
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorWhite
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.189" (4.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530-26-04-WH-0100F
Related Links530-26-04, 530-26-04-WH-0100F Datasheet, CNC Tech Distributor
530-26-04-WH-0100F Details Description
Related parts for 530-26-04-WH-0100F
IC DRVR ECL QUAD 2.5V/3.3V 24QFN datasheet.pdf
BAG ESD SHLD 10X14 METAL-IN GRN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A REVERSE HNGE LVR datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf