CNC Tech 530-26-08-SV-0100F
530-26-08-SV-0100F picture photo
Mfg. Part Number
530-26-08-SV-0100F
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND REEL 100'
Datasheet Download
530-26-08-SV-0100F.pdf
Availability of 530-26-08-SV-0100F
QUANTITY
530-26-08-SV-0100F Order Process
Ship out your order
Specifications of 530-26-08-SV-0100F
Internal Part NumberEIS-530-26-08-SV-0100F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530-26-08-SV-0100F
Related Links530-26-08, 530-26-08-SV-0100F Datasheet, CNC Tech Distributor
530-26-08-SV-0100F Details Description
Related parts for 530-26-08-SV-0100F
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 3A 8-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT HM 200POS RT ANG 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
3R RA HEADER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM AMB WHT DIFF 6" datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Surface mounted, 5 pin package IC datasheet.pdf