CNC Tech 530-26-08-SV-0500F
530-26-08-SV-0500F picture photo
Mfg. Part Number
530-26-08-SV-0500F
Brief Description
CABLE MOD FLAT 8COND REEL 500'
Datasheet Download
530-26-08-SV-0500F.pdf
Availability of 530-26-08-SV-0500F
QUANTITY
530-26-08-SV-0500F Order Process
Ship out your order
Specifications of 530-26-08-SV-0500F
Internal Part NumberEIS-530-26-08-SV-0500F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Cable TypeStraight
Number of Conductors8
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length500' (152.44m)
Jacket ColorSilver
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.346" (8.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530-26-08-SV-0500F
Related Links530-26-08, 530-26-08-SV-0500F Datasheet, CNC Tech Distributor
530-26-08-SV-0500F Details Description
Related parts for 530-26-08-SV-0500F
RES SMD 35.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC VCXO 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38A SO-8FL datasheet.pdf
SAFETY CUSHION MAT 3270E 4'X10' datasheet.pdf
FIXED IND 375UH 800MA 180 MOHM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 69MM datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 8POS SINGLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.25W DO213AB datasheet.pdf