CNC Tech 530-26-10-WH-0100F
530-26-10-WH-0100F picture photo
Mfg. Part Number
530-26-10-WH-0100F
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD FLAT 10COND REEL 100'
Datasheet Download
530-26-10-WH-0100F.pdf
Availability of 530-26-10-WH-0100F
QUANTITY
530-26-10-WH-0100F Order Process
Ship out your order
Specifications of 530-26-10-WH-0100F
Internal Part NumberEIS-530-26-10-WH-0100F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingReel
Cable TypeStraight
Number of Conductors10
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length100' (30.5m)
Jacket ColorWhite
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.425" (10.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
Coil Diameter-
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-
Voltage-
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530-26-10-WH-0100F
Related Links530-26-10, 530-26-10-WH-0100F Datasheet, CNC Tech Distributor
530-26-10-WH-0100F Details Description
Related parts for 530-26-10-WH-0100F
IC REG CTRLR PWM CM 20-PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO-220 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.47K OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250V RADIAL datasheet.pdf