Silicon Labs 530BC312M500DGR
530BC312M500DGR picture photo
Mfg. Part Number
530BC312M500DGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530BC312M500DGR.pdf
Availability of 530BC312M500DGR
QUANTITY
530BC312M500DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530BC312M500DGR
Internal Part NumberEIS-530BC312M500DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530BC312M500DGR
Related Links530BC31, 530BC312M500DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530BC312M500DGR Details Description
Related parts for 530BC312M500DGR
IC MUX SWITCHNG W/AMP 4:1 14SOIC datasheet.pdf
PANEL SIDE 25X16X.05" BLACK 1/PR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.6A 228 MOHM TH datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 235.8W TO247A datasheet.pdf
AM60099N104 CARRIER FRONT COVER datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 60POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf