Silicon Labs 530EC312M500DG
530EC312M500DG picture photo
Mfg. Part Number
530EC312M500DG
Brief Description
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
530EC312M500DG.pdf
Availability of 530EC312M500DG
QUANTITY
530EC312M500DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 530EC312M500DG
Internal Part NumberEIS-530EC312M500DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi530
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA