Silicon Labs 531BC125M000DGR
531BC125M000DGR picture photo
Mfg. Part Number
531BC125M000DGR
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
531BC125M000DGR.pdf
Availability of 531BC125M000DGR
QUANTITY
531BC125M000DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 531BC125M000DGR
Internal Part NumberEIS-531BC125M000DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesSi531
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)531BC125M000DGR
Related Links531BC12, 531BC125M000DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
531BC125M000DGR Details Description
Related parts for 531BC125M000DGR
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
VARISTOR 702V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 6UDFN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
DC EMITTER (OPPOSED BEAM PAIR) datasheet.pdf
IP CORE DEINTERLACER ECP2 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 1:5 220MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf