Silicon Labs 531EC622M080DG
531EC622M080DG picture photo
Mfg. Part Number
531EC622M080DG
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
531EC622M080DG.pdf
Availability of 531EC622M080DG
QUANTITY
531EC622M080DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 531EC622M080DG
Internal Part NumberEIS-531EC622M080DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesSi531
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)531EC622M080DG
Related Links531EC62, 531EC622M080DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
531EC622M080DG Details Description
Related parts for 531EC622M080DG
MOSFET 2N-CH 20V 3.5A 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 10SIP datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND TWIST-PAIR 200' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1/2X24" S MED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf