Silicon Labs 531FB125M000DG
531FB125M000DG picture photo
Mfg. Part Number
531FB125M000DG
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
531FB125M000DG.pdf
Availability of 531FB125M000DG
QUANTITY
531FB125M000DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 531FB125M000DG
Internal Part NumberEIS-531FB125M000DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Standard Package100
SeriesSi531
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.073" (1.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)531FB125M000DG
Related Links531FB12, 531FB125M000DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
531FB125M000DG Details Description
Related parts for 531FB125M000DG
THERMISTOR NTC GLASS 1MOHM AXL datasheet.pdf
IC UART PCI BUS 5V OCTAL 144LQFP datasheet.pdf
AC DRIVE,5HP,480V,3.7KW,3PH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf