Silicon Labs 535AB156M250DG
535AB156M250DG picture photo
Mfg. Part Number
535AB156M250DG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
535AB156M250DG.pdf
Availability of 535AB156M250DG
QUANTITY
535AB156M250DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 535AB156M250DG
Internal Part NumberEIS-535AB156M250DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSi535/536 Ultra-Low Jitter Differential Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi535 and Si536 Series
Si535 and Si536 Series
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi535
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)535AB156M250DG
Related Links535AB15, 535AB156M250DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
535AB156M250DG Details Description
Related parts for 535AB156M250DG
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
IC PS SEQUENCER/MON 8CH 32-QFN datasheet.pdf
IL5 PULSE TRANSFORMER THT 0.1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS 7.50MM BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CABLE TIE 5.9"L 30LB BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 3POS W/SKTS datasheet.pdf