Silicon Labs 536AB125M000DG
536AB125M000DG picture photo
Mfg. Part Number
536AB125M000DG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
536AB125M000DG.pdf
Availability of 536AB125M000DG
QUANTITY
536AB125M000DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 536AB125M000DG
Internal Part NumberEIS-536AB125M000DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSi535/536 Ultra-Low Jitter Differential Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi535 and Si536 Series
Si535 and Si536 Series
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi536
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)536AB125M000DG
Related Links536AB12, 536AB125M000DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
536AB125M000DG Details Description
Related parts for 536AB125M000DG
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POWER STRP 19"15A 8OUT 6'CRD BLK datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RJ45 PLUG,PUSH-PULL,ASSY,C AT5 , datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS datasheet.pdf