Vishay/Sprague 53D371F250JP6E3
53D371F250JP6E3 picture photo
Mfg. Part Number
53D371F250JP6E3
Brief Description
370UF 250V 25.4X66.68 85C AXI
Datasheet Download
53D371F250JP6E3.pdf
Availability of 53D371F250JP6E3
QUANTITY
53D371F250JP6E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D371F250JP6E3
Internal Part NumberEIS-53D371F250JP6E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package76
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D371F250JP6E3
Related Links53D371F, 53D371F250JP6E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D371F250JP6E3 Details Description
Related parts for 53D371F250JP6E3
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 120POS DR LOW datasheet.pdf