Vishay/Sprague 53D471F450MD6
53D471F450MD6 picture photo
Mfg. Part Number
53D471F450MD6
Brief Description
470UF 450V 34.93X104.78 85C AXI
Datasheet Download
53D471F450MD6.pdf
Availability of 53D471F450MD6
QUANTITY
53D471F450MD6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D471F450MD6
Internal Part NumberEIS-53D471F450MD6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D471F450MD6
Related Links53D471, 53D471F450MD6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D471F450MD6 Details Description
Related parts for 53D471F450MD6
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
RES 270 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC PS SUPERVISOR DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
LED RED DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf