Vishay/Sprague 53D561F250JT7
53D561F250JT7 picture photo
Mfg. Part Number
53D561F250JT7
Brief Description
560UF 250V 25.4X92.08 85C AXI
Datasheet Download
53D561F250JT7.pdf
Availability of 53D561F250JT7
QUANTITY
53D561F250JT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 53D561F250JT7
Internal Part NumberEIS-53D561F250JT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53D561F250JT7
Related Links53D561, 53D561F250JT7 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
53D561F250JT7 Details Description
Related parts for 53D561F250JT7
IC FIFO 512X18 SYNC 25NS 68-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 330MA 900 MOHM datasheet.pdf
PROXIMITY SWITCH 5MM NPN NC datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG RED 2000' datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 4A 32VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HOOD COVER BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO-215AA datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf