Grayhill, Inc. 53HS15-01-8-03S
53HS15-01-8-03S picture photo
Mfg. Part Number
53HS15-01-8-03S
Manufacturer
Product Category
Rotary Switches
Brief Description
SWITCH ROTARY 8P3T
Datasheet Download
53HS15-01-8-03S.pdf
Availability of 53HS15-01-8-03S
QUANTITY
53HS15-01-8-03S Order Process
Ship out your order
Specifications of 53HS15-01-8-03S
Internal Part NumberEIS-53HS15-01-8-03S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyRotary Switches
Series53
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)53HS15-01-8-03S
Related Links53HS15-, 53HS15-01-8-03S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
53HS15-01-8-03S Details Description
Related parts for 53HS15-01-8-03S
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
GAUGE FOR ELECT HYDR PUMP datasheet.pdf
CABLE 40COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIBER ATTACHMENT FOR 1MM/1.3MM datasheet.pdf
33 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 495MA 180 MOHM datasheet.pdf
FORK CABLE LUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf