Johanson Technology Inc. 5400BL15B100E
5400BL15B100E picture photo
Mfg. Part Number
5400BL15B100E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN CERAMIC CHIP WIFI 5400MHZ
Datasheet Download
5400BL15B100E.pdf
Availability of 5400BL15B100E
QUANTITY
5400BL15B100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 5400BL15B100E
Internal Part NumberEIS-5400BL15B100E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series5400
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range4.9GHz ~ 5.9GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5400BL15B100E
Related Links5400BL, 5400BL15B100E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
5400BL15B100E Details Description
Related parts for 5400BL15B100E
CONN STRAIN RELIEF 36 POS METRIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 3-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 75K OHM 16SOIC datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 50' REVERSED datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf