Johanson Technology Inc. 5400BL15K050E
5400BL15K050E picture photo
Mfg. Part Number
5400BL15K050E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN CERAMIC CHIP WIFI 5400MHZ
Datasheet Download
5400BL15K050E.pdf
Availability of 5400BL15K050E
QUANTITY
5400BL15K050E Order Process
Ship out your order
Specifications of 5400BL15K050E
Internal Part NumberEIS-5400BL15K050E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series5400
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range4.9GHz ~ 5.87GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 50 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.2dB
Return Loss (Min)8.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5400BL15K050E
Related Links5400BL, 5400BL15K050E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
5400BL15K050E Details Description
Related parts for 5400BL15K050E
IC CLK SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 19.4UH 8.5A 11 MOHM datasheet.pdf
ANT TWO-WAY VHF 160-170MHZ SMV datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
FIXED IND 8.9UH 1.25A 116 MOHM datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf