FFF 54101-T0536LF
54101-T0536LF picture photo
Mfg. Part Number
54101-T0536LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54101-T0536LF.pdf
Availability of 54101-T0536LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54101-T0536LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54101-T0536LF
Internal Part NumberEIS-54101-T0536LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54101-T0536LF
Related Links54101-, 54101-T0536LF Datasheet, FFF Distributor
54101-T0536LF Details Description
Related parts for 54101-T0536LF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 22POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf