FFF 54111-110200800LF
54111-110200800LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-110200800LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54111-110200800LF.pdf
Availability of 54111-110200800LF
QUANTITY
54111-110200800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-110200800LF
Internal Part NumberEIS-54111-110200800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.715" (18.17mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-110200800LF
Related Links54111-11, 54111-110200800LF Datasheet, FFF Distributor
54111-110200800LF Details Description
Related parts for 54111-110200800LF
PATCHCORD VIDEO STD 9' GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES MO 2W 750 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FGG.5B. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf