FFF 54111-113062450LF
54111-113062450LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-113062450LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54111-113062450LF.pdf
Availability of 54111-113062450LF
QUANTITY
54111-113062450LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-113062450LF
Internal Part NumberEIS-54111-113062450LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.339" (34.00mm)
Length - Post (Mating)0.279" (7.08mm)
Length - Stack Height0.964" (24.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-113062450LF
Related Links54111-11, 54111-113062450LF Datasheet, FFF Distributor
54111-113062450LF Details Description
Related parts for 54111-113062450LF
FIXED IND 3.3UH 3.3A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HS HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 253VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf