FFF 54111-406051300LF
54111-406051300LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-406051300LF
Datasheet Download
54111-406051300LF.pdf
Availability of 54111-406051300LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-406051300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-406051300LF
Internal Part NumberEIS-54111-406051300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.138" (3.50mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-406051300LF
Related Links54111-40, 54111-406051300LF Datasheet, FFF Distributor
54111-406051300LF Details Description
Related parts for 54111-406051300LF
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 125VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 3/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR PAN1721 BLUERADIOS datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 6POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf