FFF 54111-807031000LF
54111-807031000LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-807031000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54111-807031000LF.pdf
Availability of 54111-807031000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-807031000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-807031000LF
Internal Part NumberEIS-54111-807031000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingBulk
Number of Positions3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.336" (8.55mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-807031000LF
Related Links54111-80, 54111-807031000LF Datasheet, FFF Distributor
54111-807031000LF Details Description
Related parts for 54111-807031000LF
CONN PLUG HOUSING 36POS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
SW ROTARY DIP HEX ORANGE STRT 5V datasheet.pdf
CONN CODING KEY FOR HEADER RED datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 4SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 16MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf