FFF 54112-101260800LF
54112-101260800LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-101260800LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-101260800LF.pdf
Availability of 54112-101260800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-101260800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-101260800LF
Internal Part NumberEIS-54112-101260800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.480" (12.19mm)
Length - Post (Mating)0.098" (2.50mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-101260800LF
Related Links54112-10, 54112-101260800LF Datasheet, FFF Distributor
54112-101260800LF Details Description
Related parts for 54112-101260800LF
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 7A TO-220 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf