FFF 54112-105160850LF
54112-105160850LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-105160850LF
Datasheet Download
54112-105160850LF.pdf
Availability of 54112-105160850LF
QUANTITY
54112-105160850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-105160850LF
Internal Part NumberEIS-54112-105160850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.695" (17.65mm)
Length - Post (Mating)0.266" (6.75mm)
Length - Stack Height0.335" (8.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-105160850LF
Related Links54112-10, 54112-105160850LF Datasheet, FFF Distributor
54112-105160850LF Details Description
Related parts for 54112-105160850LF
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf