FFF 54112-107401100LF
54112-107401100LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-107401100LF
Brief Description
CONN STACKER 40POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54112-107401100LF.pdf
Availability of 54112-107401100LF
QUANTITY
54112-107401100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-107401100LF
Internal Part NumberEIS-54112-107401100LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.297" (7.55mm)
Length - Stack Height0.433" (11.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-107401100LF
Related Links54112-10, 54112-107401100LF Datasheet, FFF Distributor
54112-107401100LF Details Description
Related parts for 54112-107401100LF
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
IC PS SUPERVISOR DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
RES 191 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100A datasheet.pdf