FFF 54112-107541100LF
54112-107541100LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-107541100LF
Datasheet Download
54112-107541100LF.pdf
Availability of 54112-107541100LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-107541100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-107541100LF
Internal Part NumberEIS-54112-107541100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions54
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.297" (7.55mm)
Length - Stack Height0.433" (11.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-107541100LF
Related Links54112-10, 54112-107541100LF Datasheet, FFF Distributor
54112-107541100LF Details Description
Related parts for 54112-107541100LF
BANANA PLUG/FUSE HOLDER 36" RED datasheet.pdf
CONN IDC SKT 14POS W/POL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 6W D2PAK datasheet.pdf
6 ROW HS3 SEATING TOOL ASSY datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 22VC SMA datasheet.pdf
CHROMALIT LINEAR 80CRI 305X22.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 698 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 8POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf