FFF 54112-109161850LF
54112-109161850LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-109161850LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-109161850LF.pdf
Availability of 54112-109161850LF
QUANTITY
54112-109161850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-109161850LF
Internal Part NumberEIS-54112-109161850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.202" (5.12mm)
Length - Stack Height0.728" (18.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-109161850LF
Related Links54112-10, 54112-109161850LF Datasheet, FFF Distributor
54112-109161850LF Details Description
Related parts for 54112-109161850LF
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 100PS DL .100 BLK datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.78 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO PICO AS3992 datasheet.pdf
HEADER RA 14POS 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO213AB datasheet.pdf