FFF 54112-109201500LF
54112-109201500LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-109201500LF
Brief Description
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54112-109201500LF.pdf
Availability of 54112-109201500LF
QUANTITY
54112-109201500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-109201500LF
Internal Part NumberEIS-54112-109201500LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.339" (8.63mm)
Length - Stack Height0.590" (15.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-109201500LF
Related Links54112-10, 54112-109201500LF Datasheet, FFF Distributor
54112-109201500LF Details Description
Related parts for 54112-109201500LF
10P MTA100 CONN ASSY POL 15AU datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH OPERATOR KEYLOCK ROUND datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC 5USMD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 6X1X1" 5A MED datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf