FFF 54112-110401900LF
54112-110401900LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-110401900LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-110401900LF.pdf
Availability of 54112-110401900LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-110401900LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-110401900LF
Internal Part NumberEIS-54112-110401900LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.282" (7.17mm)
Length - Stack Height0.748" (19.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-110401900LF
Related Links54112-11, 54112-110401900LF Datasheet, FFF Distributor
54112-110401900LF Details Description
Related parts for 54112-110401900LF
CONN SOCKET 18-24AWG SL156 TIN datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 2A DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 6POS 0.156 datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf