FFF 54112-112401850LF
54112-112401850LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-112401850LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-112401850LF.pdf
Availability of 54112-112401850LF
QUANTITY
54112-112401850LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-112401850LF
Internal Part NumberEIS-54112-112401850LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.325" (33.66mm)
Length - Post (Mating)0.502" (12.75mm)
Length - Stack Height0.728" (18.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-112401850LF
Related Links54112-11, 54112-112401850LF Datasheet, FFF Distributor
54112-112401850LF Details Description
Related parts for 54112-112401850LF
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HEAVY DUTY PORTABLE OUTLET BOX datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
LED REFLECTOR datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 352SBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1000V 10A KBU datasheet.pdf