FFF 54112-116342000LF
54112-116342000LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-116342000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-116342000LF.pdf
Availability of 54112-116342000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-116342000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-116342000LF
Internal Part NumberEIS-54112-116342000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)0.543" (13.79mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-116342000LF
Related Links54112-11, 54112-116342000LF Datasheet, FFF Distributor
54112-116342000LF Details Description
Related parts for 54112-116342000LF
CHOKE COMM MODE W/HDR 1mH 10A datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 600MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
SWITCH OCTAL ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf