FFF 54112-810621400LF
54112-810621400LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-810621400LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54112-810621400LF.pdf
Availability of 54112-810621400LF
QUANTITY
54112-810621400LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-810621400LF
Internal Part NumberEIS-54112-810621400LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions62
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.479" (12.17mm)
Length - Stack Height0.551" (14.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-810621400LF
Related Links54112-81, 54112-810621400LF Datasheet, FFF Distributor
54112-810621400LF Details Description
Related parts for 54112-810621400LF
RES SMD 86.6K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf