FFF 54112-811202000LF
54112-811202000LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-811202000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-811202000LF.pdf
Availability of 54112-811202000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-811202000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-811202000LF
Internal Part NumberEIS-54112-811202000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.343" (8.71mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-811202000LF
Related Links54112-81, 54112-811202000LF Datasheet, FFF Distributor
54112-811202000LF Details Description
Related parts for 54112-811202000LF
IGBT 600V 19A 60W D2PAK datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS MTA-156 22AWG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC ENCODER LINEAR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf