FFF 54112-811502400LF
54112-811502400LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-811502400LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-811502400LF.pdf
Availability of 54112-811502400LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-811502400LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-811502400LF
Internal Part NumberEIS-54112-811502400LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.185" (4.71mm)
Length - Stack Height0.945" (24.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-811502400LF
Related Links54112-81, 54112-811502400LF Datasheet, FFF Distributor
54112-811502400LF Details Description
Related parts for 54112-811502400LF
RES SMD 2M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 24POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 180MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
COVER BTS 3 KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf