FFF 54121-102360800LF
54121-102360800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-102360800LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-102360800LF.pdf
Availability of 54121-102360800LF
QUANTITY
54121-102360800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-102360800LF
Internal Part NumberEIS-54121-102360800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.531" (13.50mm)
Length - Post (Mating)0.096" (2.45mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-102360800LF
Related Links54121-10, 54121-102360800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-102360800LF Details Description
Related parts for 54121-102360800LF
CONN COMPACT FLASH CARD datasheet.pdf
IC CTRLR HOTPLUG PCI DUAL 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC STD 16MA 5VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 100W datasheet.pdf