FFF 54121-107061200LF
54121-107061200LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-107061200LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-107061200LF.pdf
Availability of 54121-107061200LF
QUANTITY
54121-107061200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-107061200LF
Internal Part NumberEIS-54121-107061200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-107061200LF
Related Links54121-10, 54121-107061200LF Datasheet, FFF Distributor
54121-107061200LF Details Description
Related parts for 54121-107061200LF
LED 2MM QUAD YELLOW datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 271.95VC SMT datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LED LENS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
DIN-POWER F032MS-3 0C1-1-V2 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf