FFF 54121-118081200LF
54121-118081200LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-118081200LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-118081200LF.pdf
Availability of 54121-118081200LF
QUANTITY
54121-118081200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-118081200LF
Internal Part NumberEIS-54121-118081200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.102" (28.00mm)
Length - Post (Mating)0.510" (12.95mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-118081200LF
Related Links54121-11, 54121-118081200LF Datasheet, FFF Distributor
54121-118081200LF Details Description
Related parts for 54121-118081200LF
IC DETECTOR VOLT 2.6V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 40A 5LFPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC QUAD LP DIFF COMPARATR 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf