FFF 54121-407021300LF
54121-407021300LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-407021300LF
Datasheet Download
54121-407021300LF.pdf
Availability of 54121-407021300LF
QUANTITY
54121-407021300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-407021300LF
Internal Part NumberEIS-54121-407021300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package300
PackagingBulk
Number of Positions2
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.193" (4.91mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-407021300LF
Related Links54121-40, 54121-407021300LF Datasheet, FFF Distributor
54121-407021300LF Details Description
Related parts for 54121-407021300LF
IC MPU/RESET CIRC 3.50V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN UNINSUL PLUG 16-22AWG datasheet.pdf
CAP CER 47UF 4V X5R 1210 datasheet.pdf
LED IND 14MM GREEN 12V 20MA datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TANT CAP 100.0UF 4.0V 20% datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
WIRE FEED 627008400 datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 700VDC RADIAL5 datasheet.pdf