FFF 54121-408141800LF
54121-408141800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-408141800LF
Datasheet Download
54121-408141800LF.pdf
Availability of 54121-408141800LF
QUANTITY
54121-408141800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-408141800LF
Internal Part NumberEIS-54121-408141800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.096" (2.45mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-408141800LF
Related Links54121-40, 54121-408141800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-408141800LF Details Description
Related parts for 54121-408141800LF
CONN SOCKET SIMM 22DEG 72POS TIN datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN +/-15VOU datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
MICRO 21C P 36" WHT JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf