FFF 54121-801020800LF
54121-801020800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-801020800LF
Datasheet Download
54121-801020800LF.pdf
Availability of 54121-801020800LF
QUANTITY
54121-801020800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-801020800LF
Internal Part NumberEIS-54121-801020800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingBulk
Number of Positions2
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.480" (12.19mm)
Length - Post (Mating)0.044" (1.14mm)
Length - Stack Height0.315" (8.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-801020800LF
Related Links54121-80, 54121-801020800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-801020800LF Details Description
Related parts for 54121-801020800LF
IC DETECTOR VOLT 3.5V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO41 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC XO 12.352MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf