FFF 54121-808161300LF
54121-808161300LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-808161300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54121-808161300LF.pdf
Availability of 54121-808161300LF
QUANTITY
54121-808161300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-808161300LF
Internal Part NumberEIS-54121-808161300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.293" (7.45mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-808161300LF
Related Links54121-80, 54121-808161300LF Datasheet, FFF Distributor
54121-808161300LF Details Description
Related parts for 54121-808161300LF
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 117MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BACKSHELL 37POS 35DEG DIE CAST datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 120 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 320 FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 25POS THRUHL datasheet.pdf