FFF 54121-816102500LF
54121-816102500LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-816102500LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54121-816102500LF.pdf
Availability of 54121-816102500LF
QUANTITY
54121-816102500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-816102500LF
Internal Part NumberEIS-54121-816102500LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.425" (36.20mm)
Length - Post (Mating)0.321" (8.15mm)
Length - Stack Height0.984" (25.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-816102500LF
Related Links54121-81, 54121-816102500LF Datasheet, FFF Distributor
54121-816102500LF Details Description
Related parts for 54121-816102500LF
CONN RCA JACK METAL VERT BLK PCB datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 12LFCSP datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR TO263-15 datasheet.pdf
CURRENT OUTPUT UNIT FOR E5ZE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CABLE SPT-2 OUTLET TO PIGTAIL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
ESD5020-21, ENABLING SWITCH DEV datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf